Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii – co warto wiedzieć o WW-uitkering?

Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, w jaki sposób potoczy się nasze życie. Zawsze spotkamy na swojej drodze wiele problematycznych kwestii i stresujących momentów, które mogą mieć ogromny wpływ nie tylko na nasze życie prywatne, ale także zawodowe. W takim momentach warto wiedzieć, jak działać, by jak najszybciej stanąć na nogi. Jednym z elementów, które mogą okazać się niezwykle przydatne, są między innymi wsparcia socjalne, np. zasiłek dla bezrobotnych w Holandii. Czy jako obcokrajowiec możesz liczyć na taką pomoc? Co należy zrobić i gdzie złożyć dokumenty, by urząd rozpatrzył Twój wniosek? Spieszymy z udzieleniem wszystkich odpowiedzi.

WW-uitkering – co to jest i kto może go otrzymać?

Jest to zasiłek dla bezrobotnych w Holandii. Otrzymać mogą go osoby, które mieszkają na stałe na terenie Holandii i przez cały ten czas były legalnie zatrudnione. Przyznawany jest on w sytuacji, w której pracownik otrzymuje z góry informację od pracodawcy, że ten nie będzie mieć dla niego więcej zadań lub jego kontrakt nie zostanie przedłużony. Oczywiście przysługuje on także w sytuacji, w której pracownik otrzyma pisemny dokument poświadczający zwolnienie lub brak dalszej współpracy po wygaśnięciu ważności umowy/kontraktu. Do innych sytuacji zaliczamy między innymi moment bankructwa pracodawcy. Należy jednak zaznaczyć na początku, że specjalista może zostać zwolniony przez pracodawcę dyscyplinarnie i nie może on samodzielnie złożyć wypowiedzenia.

Jak działać, by otrzymać WW-uitkering?

Chcąc złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych w Holandii, musisz przygotować: umowa o pracę, solarisy z ostatniego miesiąca pracy (niezbędne do wypełnienia inkomstenformulier), zwolnienie z pracy (nie jest to wymagane w sytuacji, w której doszło do zakończenia umowy i jej nieprzedłużenia), doświadczenie zawodowe w Holandii (nazwa firmy, od kiedy i do kiedy wykonywana była praca, stanowisko), DigiD kody, przebieg edukacji w Polsce i ewentualnie w Holandii, kursy, szkolenia, dane osób bliskich (np. współmałżonka żyjącego z Tobą w Holandii), świadectwa pracy z innych krajów.

Wszystkie najważniejsze informacje otrzymasz również w urzędzie. Obawiasz się, że bariera językowa może stanowić problem? Oczekujesz wsparcia od osób kompetentnych, które odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania? W Polsce znajdziesz wielu specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii nie ma dla nich żadnych tajemnic i chętnie podzielą się z Tobą informacjami na ten temat. Wystarczy jedynie skontaktować się z zespołem profesjonalistów mailowo lub telefonicznie.