Tutaj jesteś

Kwiaty do sypialni – jakie rośliny wybrać?

15 lipca 2021 Lifestyle kwiaty do sypialni


Przy urządzaniu sypialni trzeba pamiętać o doborze odpowiednich dodatków. Różnego rodzaju ozdoby takie jak obrazy czy powieszone na ścianie zdjęcia, nadadzą naszej sypialni wyjątkowego charakteru. Ozdabiając sypialnie wiele osób decyduje się na umieszczenie w niej kwiatów – kwiaty do sypialni to bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że na rynku dostępnych jest wiele gatunków kwiatów bardzo łatwych w utrzymaniu.

Jakie kwiaty do sypialni wybrać?

Niektóre z kwiatów, oprócz czysto estetycznych funkcji, pełnią także funkcje prozdrowotne. Aloes drzewiasty czy aloes zwyczajny to sukulenty osiągające nawet 1 metr wysokości – postawione w sypialni filtrują i nawilżają powietrze, co ma bardzo dobry wpływ na czystość powietrza, którym oddychamy i wpływa na poprawę jakości naszego snu. Dodatkowo aloes jest bardzo prosty w uprawie i świetnie znosi suszę – przetrwa nawet wtedy, gdy czasami zdarzy nam się zapomnieć o jego podlaniu. Aloes wystarczy podlewać raz w tygodniu, a zimą można to robić nawet rzadziej.

Kolejną rośliną mającą dobroczynny wpływ na jakość powietrza w sypialni jest storczyk. Kwiat ten – podobnie jak aloes – filtruje i oczyszcza powietrze. Storczyk ma grube liście i osiąga wysokość około 35 centymetrów, występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Roślina ta wymaga jasnego, nasłonecznionego stanowiska i sporej wilgoci.
Storczyk należy zraszać, gdyż roślina nie lubi obfitego podlewania.

W sypialni, oprócz storczyka i aloesu sprawdzą się doskonale także różnego rodzaju paprotki czy fikusy. Wybierając kwiaty do sypialni należy kierować się przede wszystkim własnym gustem i upodobaniami.

Przeczytaj więcej na andoor.pl

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?