Tutaj jesteś

Garażowe odpływy.

5 grudnia 2021 Lifestyle odpływ w garażu


Cześć z nas może zadać następujące pytanie – czy warto jest robić odpływ w garażu.
Można oczywiście założyć, że w związku z coraz to słabszymi zimami jest to rozwiązanie nieopłacalne, gdyż śnieg przywieziony pod kołami naszych samochodów szybko stopnieje. Jednak w przypadku domów połączonych bezpośrednio z garażem, odwodnienie może okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem.
Istnieją dwa rozwiązania, aby odpływ w garażu spełniał swoje zadanie.
Po pierwsze (mniej zalecane), możemy wykonać jedno odwodnienie liniowe wzdłuż całej osi garażu. Jednak prawidłowe ułożenie podłogi w takim przypadku będzie znacząco utrudnione.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie natomiast lokalizacja odwodnienia wzdłuż linii bramy wjazdowej, gdyż po pierwsze podłoga w naszym garażu na całej powierzchni będzie miała jednakowy spadek co będzie przydatne podczas układania płytek, po drugie natomiast taka lokalizacja odwodnienia umożliwi dotarcie wody z topniejącego śniegu do bramy wjazdowej, dzięki czemu nie grozi nam jej przymarznięcie do progu i ewentualne uszkodzenie napędu.

Przeczytaj więcej na filar-instalacje.pl

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?