Tutaj jesteś

Kuchnia rosyjska: co warto o niej wiedzieć?

6 września 2019 Kuchnia

Kuchnia rosyjska to wiele wybornych dań oraz potraw, które mimo swej prostoty, mogą zachwycać wyjątkowym smakiem. Dla tych, którzy lubią pyszne jedzenie, oryginalne przepisy oraz ciekawe smaki, kuchnia naszych sąsiadów może się stać ciekawym sposobem na urozmaicenie swego tradycyjnego menu. Po jakie specjały z rosyjskiego menu warto sięgać?

Ponieważ Rosja jest krajem ogromnym i pełnym kontrastów, nikogo nie powinno dziwić bogactwo oraz ogromne zróżnicowanie tutejszej kuchni. Kuchnia rosyjska to ciekawe smaki i wyjątkowe przepisy na takie potrawy, jak bliny, pielmienie i kulebiaki. Dla tych, którzy chcą poznać bardziej dostojne oblicze Rosji, ciekawą propozycją staną się przepisy na dania z jesiotrem ora zna te przekąski, w których rolę bardzo ważną odgrywa kawior.


Większość dań, z jakimi można się spotkać w tutejszym menu, to potrawy sycące i dostarczające sporej ilości energii. Dobrym przykładem takiego dania może się okazać popularna w Rosji zupa „pochlopka” – gęsta i tłusta polewka z ziemniaków i kapusty, oraz rybna soljanka, czyli zupa rybna, którą doprawia się gęstą śmietanką. Jednym z ważniejszych specjałów rosyjskich jest boeuf strogonow, czyli pasy polędwicy, serwowane z podsmażaną cebulą oraz pieczarkami.

Co jeszcze oferuje kuchnia rosyjska?

Z kuchni rosyjskiej wywodzi się też słynny kotlet pożarski. O syberyjskich wpływach na menu tego kraju świadczy fakt, iż w rosyjskim menu miejsce bardzo ważne zajmują suszone ryby, z kolei pamiątką po rosyjskiej arystokracji jest zamiłowanie do kawioru. Tym, którzy stawiają na pyszne jedzenie rodem ze wsi, polecane są bliny – pyszne placki powstające z mąki gryczanej, które podaje się ze śmietaną. Warto też sięgnąć po przepisy na pelmienie – rosyjskie pierożki, w których najważniejszą role odgrywa farsz z mięsa wołowego i wieprzowego.


Ciekawym przysmakiem są też kulebiaki, czyli danie z ciasta drożdżowego, wypełnionego farszem z kaszy gryczanej, jajka lub ryby. Przepisy na kulebiaki zaskakują jednak swą różnorodnością, a w wielu regionach wschodniej Europy można się spotkać z różnymi wariantami tego rosyjskiego specjału.

Kuchnia rosyjska to wiele pysznych i pożywnych dań, które można przygotować za parę groszy, to również wyborne specjały, po które tak chętnie sięgają bogacze na całym świecie. Rosyjskie menu jest jak ten kraj – różnorodne i pełne kontrastów, dzięki czemu każdy miłośnik dobrego jedzenia znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co jedzą bociany?

20 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?