Dom
Tutaj jesteś

Drewniane meble – 3 powody, dla których warto po nie sięgnąć

31 lipca 2020 Dom

Drewniane meble – 3 powody, dla których warto po nie sięgnąć
Na rynku coraz częściej można znaleźć meble wykonywane z płyt meblowych. Przykuwają uwagę konsumentów głównie niską ceną. Często ich stylistyka jest kolejną próbą imitacji drewna. Tymczasem naturalne Drewniane Meble to produkty najwyższej jakości. Choć czasem ich koszt jest nieco wyższy niż w przypadku mebli z drewna, jednak ta inwestycja szybko się zwróci. Dlaczego warto wybrać meble drewniane? Oto 3 najważniejsze powody:

• niesamowity design mebli drewnianych
• trwałość mebli z drewna
• ekologiczny charakter mebli z drewna

Niesamowity design mebli drewnianych

Często osoby, które chcą urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu, unikają mebli z naturalnego drewna. Wydaje im się, że naturalna nieregularna struktura nie pasuje do minimalistycznych wnętrz. Tymczasem w żadnym wypadku nie jest to prawdą. Naturalne przebarwienia, widoczne słoje czy sęki w meblach stanowią pożądany efekt w pomieszczeniach skandynawskich. Sprawdzają się także we wnętrzach klasycznych, loftowych i oczywiście rustykalnych.

Nie możesz narzekać też na bryłę mebli drewnianych. Obserwując asortyment renomowanych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą mebli drewnianych, z pewnością dostrzeżesz różnorodność. Drewno jest materiałem łatwym w obróbce, dlatego można z niego wykonać elementy o dowolnym kształcie. W asortymencie sklepu naturestyle.pl znajdziesz nawet produkty tapicerowane, które mogą stanowić wyposażenie pomieszczeń w stylu glamour.

Trwałość mebli z drewna

Można powiedzieć, że meble z płyty też mogą mieć modne wzory i ciekawy kolor tapicerowanej przestrzeni. Jednak w kwestii trwałości i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne nie mogą się równać z meblami drewnianymi. Ten materiał znakomicie znosi drobne zarysowania czy uderzenia. Nawet jeśli zostanie uszkodzona ich struktura, z łatwością można ją odnowić lub pomalować. Co więcej, dobrze zabezpieczone meble są odporne na krótkotrwałe działanie wilgoci. To wszystko sprawia, że drewniane elementy wyposażenia mogą służyć jeszcze kolejnym pokoleniom użytkowników.

Ekologiczny charakter mebli z drewna

W ostatnim czasie sporo mówi się o ekologii, także w kontekście wyposażenia wnętrz. Meble drewniane wykonywane są z pełnowartościowego drewna, najczęściej sosnowego lub świerkowego. Te gatunki drzew nie są zagrożone i często uprawiane są typowo z myślą o produkcji mebli. W związku z tym produkcja nie zakłóca ekosystemu. Co więcej, nawet zużyte meble nie stanowią uciążliwego odpadu. Można poddać je biodegradacji lub kolejny raz odnowić i tchnąć w nie nowe życie.

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?