Najlepsze Amerykańskie słodycze – czego warto spróbować?

Stany Zjednoczone niemal od zawsze kojarzą się z dostatkiem i dobrobytem. Nie bez powodu kraj ten słynie z tego, że wszystko, co wychodzi spod jego ”ręki” jest najlepsze, czy największe. Tak samo jest z produktami spożywczymi dostępnymi w różnego rodzaju marketach. Amerykanie naprawdę nie mogą narzekać na mały wybór wśród asortymentu. A słodkości? No cóż, jest czego zazdrościć. Każda przekąska dostępna w kilkunastu wariantach smakowych i różnych rozmiarach. Na szczęście w dzisiejszych czasach, globalizacja znacznie zwiększa możliwość na sprowadzanie różnego rodzaju towarów. Dzięki temu w Polskich sklepach internetowych i niektórych stacjonarnych także coraz częściej dostępne są Amerykańskie łakocie. Po które z nich warto sięgnąć przede wszystkim?

Popularne słodycze w nowej odsłonie

Amerykańskie słodycze cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce już od naprawdę wielu lat. Na sklepowych półkach pojawiły się w latach dziewięćdziesiątych, od razu podbijając serca konsumentów. Kultowe batony, M&M’s-y, napoje gazowane są dziś absolutną normą, jednak wciąż widoczna jest jedna, spora różnica. Mianowicie warianty smakowe. W Stanach czymś zupełnie zwyczajnym jest fakt, że jeden produkt występuje w kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu odmianach. Dajmy na to popularne ciasteczka Oreo. W Ameryce dostępne są między innymi klasyczne, truskawkowe, arbuzowe, białe, czarne, oblane czekoladą oraz wiele, wiele innych. Na polskich półkach także znaleźć można kilka wariantów, jednak nie ma wątpliwości, że wybór jest znacznie mniejszy. Warto więc skorzystać z ofert sklepów, które sprowadzają te niedostępne smaki. Z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie dla kubków smakowych.

Napój gazowany o każdym smaku

Stany Zjednoczone, czyli ojczyzna ulubionego i bez wątpienia najbardziej kultowego napoju gazowanego na całym świecie, jakim jest Coca-Cola. To właśnie od niej wszystko się zaczęło. Później powstała oczywiście też Fanta, Sprite, czy Mirinda. W polskich marketach nie brakuje ich na półkach. Zależnie od sezonu pojawiają się też nowe, ciekawe smaki. Oczywiście niektóre z napojów mają też swoje odpowiedniki w wersji light lub zero. Jednak to, co dzieje się w Amerykańskich sklepach, to dopiero szaleństwo. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla osób lubiących próbować nowości. Przede wszystkim warto skosztować popularnej w Stanach Coca-Coli pomarańczowo-waniliowej. Punktem obowiązkowym jest też oryginalny Dr Pepper, czyli ulubiony napój Forresta Gumpa.

Niepopularne w Polsce, kultowe za oceanem

Dzięki sklepom sprowadzającym słodycze prosto z Ameryki wiele osób ma możliwość skosztowania wyjątkowych łakoci. Istnieje bowiem wiele słodkości, które od dziesiątek lat są absolutnym numerem jeden w Stanach, a w zwykłych polskich marketach niestety na próżno ich szukać. Wśród nich z pewnością wymienić należy Twizzlers, czyli lukrecjowe paluszki, dostępne w wielu smakach. Ponadto mając taką okazję, koniecznie należy spróbować najpopularniejszej w USA czekolady marki Hershey’s, czy klasycznych pianek Marshmallows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.