Tutaj jesteś

W jaki sposób wybrać talerze perkusyjne?

24 września 2021 Rozrywka perkusja

Wybór talerzy perkusyjnych z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Dzieje się tak ze względu na to, że na rynku muzycznym znaleźć można wiele różnych akcesoriów, które różnią się jedynie ceną i wyglądem. Warto jednak skupić się na kilku czynnikach, które mogą mieć kluczowe znaczenie. Co początkujący perkusista powinien wiedzieć na temat talerzy? Jakie stopy stosowane są podczas produkcji? Jakie rodzaje talerzy perkusyjnych możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co początkujący perkusista powinien wiedzieć na temat talerzy?

Początkujący muzyk dość szybko zda sobie sprawę z tego, że wybierać musi spośród wielu akcesoriów. Przykładowo Custom talerz to bardzo popularna seria zawodowa, która jest niemalże gwarancją klarownego i jasnego brzmienia z odrobiną nowoczesnego feelingu. Istnieje jednak szereg innych produktów, które różnią się od siebie wykorzystanymi do produkcji materiałami. Dużą uwagę powinniśmy przykuć do grubości, masy i rozmiarów talerzy. Custom talerz wyróżnia się szybką reakcją i dużą dynamiką, co jest świetnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających osób. Warto jednak pamiętać, że w każdym zestawie muszą znaleźć się trzy talerze: ride, crash i hi-hat. Tylko w ten sposób możemy stworzyć pełny zestaw.

Jakie stopy stosowane są podczas produkcji?

Dźwięk talerzy zależny jest od tego, jakie stopy zostały użyte do produkcji instrumentu, a także jakie mają kształty i wymiary. Przykładowo Custom talerz charakteryzuje się bardzo czystym dźwiękiem, zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Poszczególne egzemplarze mogą być wytłaczane za pośrednictwem maszyn, kute mechanicznie lub kute ręcznie- ten ostatni sposób co prawda jest najdroższy, jednakże gwarantuje możliwie najwyższą jakość. Podczas produkcji wykorzystywana jest głównie miedź i cynk.

Jakie rodzaje talerzy perkusyjnych możemy wyróżnić?

Custom talerz dość szybko zaczął cieszyć się dużą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wysokiej jakości jest to element. Warto nieco więcej wiedzieć na temat podstawowych typów talerzy. Dźwięk hi-hat jest dość charakterystycznie przenikliwy- służy do tego, aby nadawać odpowiednie tempo utworu. Talerze crash mają stosunkowo ostry, wyraźny, jednocześnie silny dźwięk, a ich średnica wynosi 16 cali. Ostatnie są talerze ride, które charakteryzują się brzęczącym dźwiękiem. Ich średnica to 20 cali.

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?