10 najlepszych atrakcji dla dziecka w Polsce

Dzieci uwielbiają różnego typy zabawy, przygody, miejsca, w których mogłyby się wyszaleć bez ograniczeń. Warto zastanowić się, gdzie można zabrać swojego dziewięciolatka, by poczuł się wolny jak ptak.

1. Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Oczywiście numer jeden, jedyne takie miejsce w Polsce, które przyciąga uwagę nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Zator można odnaleźć pomiędzy Krakowem i Katowicami. Park wzniesiony został w 2014 roku. Nowoczesny kompleks zajmuje powierzchnię 26 ha. Dzieci i dorośli mają możliwość przetestowania 70 atrakcji. W Energyladii znajdują się cztery strefy Bajkalandia dla najmłodszych, Strefa Familijna dla całych rodzin, Ekstremalna – polecana osobom, które chcą poczuć dreszczyk adrenaliny a także Wodna – Water Park, których baseny zajmują powierzchnię 1800m2. Wszystkie atrakcje wliczone są w cenę biletu. Należy tylko zwrócić uwagę na wzrost dziecka, gdyż on decyduje o możliwości skorzystania z poszczególnych urządzeń.

Dzieci na pewno odnajdą się w magicznej Bajkolandii, niejeden brzdąc zauroczy się spotkaniem z magicznym bohaterem. Łagodne karuzele, latające huśtawki, Auto-Zderzaki, familijny Toller coaster Energuś i inne. Każdy powinien chociaż raz się wybrać i zobaczyć co oferuje Zator. Park zaprasza swoich gości od kwietnia do końca października od godziny 10 do 18, w lipcu i sierpniu godziny są wydłużone do 20.

2. Magiczne Ogrody Janowiec

Na drugim miejscu nie może zabraknąć Trzcianki. Jest to zaraz po Zatorze najchętniej wybierane miejsce. Magiczne postacie i zagadki, które można napotkać w baśniowej krainie, która zlokalizowana jest wśród przepięknej roślinności. Miejsce świetnej zabawy dla całej rodziny. Trzcianka znajduje się w okolicy Kazimierza Dolnego. Ogród sensoryczny, to taki, który pobudza nasze wszystkie zmysły. Po przekroczeniu bramy czujemy się jakbyśmy weszli w całkiem inny, odmienny świat. Atrakcje pobudzają wyobraźnię, a każdy element przykuwa naszą uwagę. Mosty w koronach drzew, tunele, przejścia i tarasy widokowe. Miejsce gdzie można spędzić czas z najmłodszymi pociechami, bez obawy, że może im się coś stać.

3. Farma Iluzji Mościska (Mazowsze)

Czołówkę zamyka Farma Iluzji. Odwiedzając Mazowsze nie można tutaj nie zajrzeć. Obszar zlokalizowany jest w lesie, różnorodność przyrodnicza i liczne atrakcje zachwycają niejednego wybrednego wczasowicza. Park jest rodzinny, swoje miejsce odnajdują tuta zarówno dzieci, jak i rodzice. Warto przygotować się na długi dzień pełen emocji. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc oczywiście jest Chata Iluzji, dom uniesiony z jednej strony na kilku gigantycznych balonach. Uwagę przykuje tunel, który ma 6m a bardzo trudno go przejść oraz Labirynt luster. Najmłodszych zainteresuje także Kopalnia Złota, do której trzeba zjechać windą górniczą na głębokość kilkuset metrów. Czy rzeczywiście? Warto sprawdzić samemu. Poświęcić popołudnie, by przyjemnie spędzić czas z rodziną.

4. Apilandia Interaktywne Centrum Pszczelnictwa

Czy słyszałeś kiedykolwiek o Apilandii? Miejsce zlokalizowane w okolicy Wadowic. Historia, nowoczesność oraz pszczelnictwo przeplata się z sobą podczas zwiedzania nadzwyczajnego zakątka Polski. Sama nazwa jakoś szczególnie może nie zachęcać, jednak po przekroczeniu drzwi możemy znaleźć się w miejscu niedostępnym dla wielu osób. Każdy, prawie każdy lubi miód, ten słodki smak, szczególnie dzieciństwa, odwiedzając Centrum Pszczelnictwa możemy przyjrzeć się pracy pszczół i osoby z nim pracującej, pszczelarza. Apilandia umożliwia wcielenie się w rolę pszczelarza.

5. Afrykarium Wrocław

Jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie można poczuć chociaż trochę klimat Afryki. Niezwykli mieszkańcy i ich zwyczaje zaskoczą niejednego gościa, który do nich zawita. Miejsce nowe, w pełni rozpoczęło swoja działalność w październiku 2014 roku, wyjątkowy projekt jedyny w Polsce. W dużym budynku zainteresowani mogą zobaczyć ogromne akwarium ze zwierzętami z 200 różnych gatunków. Kilka części, które bezpośrednio nawiązują do Afryki pozwala przenieść się w nieznane. Co może przykuć naszą uwagę? Oczywiście Rafa Morza Czarnego, Głębiny Kanału Mozambickiego, Wybrzeże Szkieletów w Nambii i wiele innych. Nie sposób wszystkich tutaj wymienić, aby zobaczyć co się tam dzieje, trzeba być tutaj osobiście. Drzwi otwarte dla każdego.

6. Bałtowski Kompleks Turystyczny

JuraPark Bałtów. Brzmi historycznie, tak tutaj możesz się poczuć, z daleka w głębi lądu. W miejscu, gdzie można napotkać dinozaury. Park powstał w 2004 roku, odnaleziono tutaj rzeczywiste ślady prehistorycznych gadów. Dorośli i dzieci, które zafascynowane są światem tych niezwykłych zwierząt mają możliwość poznania ich bliżej. 100 eksponatów robi ważenie. Malownicza ścieżka prowadzi przez cały park, pozwala ona zaobserwować ewolucję życia na ziemi przez miliony lat. Na końcu wędrówki odnajdujemy Muzeum Jurajskie, odnajdziemy eksponaty z różnych stron świata. Szczątki organizmów z morza mezozoicznego, zęby, kręgi i tropy dinozaurów oraz minerały. Dokończeniem jest Prehistoryczne Oceanarium, gdzie przepłynąć może obok zwierzę, które dawno wymarło.

7. Centrum Nauki Kopernik

Przenieśmy się do rzeczywistości, do pięknej stolicy. Tutaj możemy poczuć, że nauka jest wciągająca i pochłaniająca wiele uwagi. W Centrum miejsce odnajdą zarówno maluchy jak i starsi. Obiekt powstał w 2010 roku, można tutaj zobaczyć niezwykłe rzeczy, wystawy i atrakcje, które prezentują nam zjawiska zachodzące w fizyce, matematyce, biologii, czy też astronomii i muzyce. Każdy może tutaj spróbować własnych sił, by zobaczyć nadprzyrodzone zjawiska, często niezauważalne w codziennym dniu.

8. Kopalnia Soli Wieliczka

Małopolska oferuje podziemne atrakcje. Kopalnia Soli Wieliczka to miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas z dziećmi. Specjalnie przystosowana trasa, Solilandia. Ogromna liczba turystów każdego roku robi wrażenie. Najmłodsi wraz z rodzicami będą przemierzać podziemne korytarze z mapa i latarkami, zagadki do rozwiązania, które pomogą przybliżyć baśniowe wydarzenia. Każde dziecko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wystarczy zapoznać się ze szczegółami trasy i wyruszyć w daleką podróż.

9. Aquapark z rekinami nad morzem. Reda

Nieopodal Władysławowa, zaledwie 25 km odnajdujemy największy i najnowocześniejszy Aquapark w północnej Polsce. Wodne atrakcje to miejsce zabaw dla całej rodziny. Najmłodsi mogą tutaj wyszaleć się do woli. Przygodę rozpoczyna skok do paszczy rekina, następnie zjazd tunelem, by zakończyć swoją przygodę w rajskim akwarium, gdzie pływają prawdziwe rekiny ze Sri Lanki.

10. Park Rozrywki Zatorland

Zator położony jest pomiędzy Wadowicami a Katowicami. W kraju nie odnajdziemy drugiego takiego miejsca, trzy różne parki tematyczne. Nie tylko dziecko ale i dorosły może zostać wchłonięty na długie godziny. Przybywając do tego niesamowitego miejsca możemy zobaczyć Dinozatorland, Park Mitologii i Park Owadów a także lunapark.

Zabierz swoje dzieci i przekonaj się czy warto. Nie pożałujesz na pewno.