Tutaj jesteś

Najlepsze festiwale w Katowicach

26 czerwca 2023 Rozrywka festiwale w Katowicach


Na mapie Polski jest kilka miast, które co roku przyciągają tysiące fanów rozmaitych gatunków muzycznych. Jednym z takich miejsc są Katowice — muzyczne festiwale w stolicy Górnego Śląska stają się celem wypraw dla setek tysięcy melomanów zarówno z kraju, jak i z Europy, a nawet całego świata. Poniżej lista ciekawych wydarzeń plenerowych.

Co sprawia, że Katowice są tak popularnym miastem, jeżeli chodzi o organizację wydarzeń muzycznych? 

Na pewno wymienić trzeba następujące elementy:

  • Fantastyczna baza noclegowa: jest tu wiele hoteli, hostelów, dobrze działają portale oferujące wynajem mieszkań od osób prywatnych;

  • Znakomite skomunikowanie regionu: sieć dróg jest świetnie rozwinięta w całej aglomeracji. Działa tu wiele przedsiębiorstw oferujących wynajem autokaru czy też busa.

  • Duża ilość przestrzeni zielonej: wbrew obiegowej opinii w Katowicach znajduje się wiele terenów obfitujących w zieleń. Te miejsca są wręcz stworzone, aby w nich organizować duże imprezy muzyczne.

Powyższe punkty sprawiają, że nawet najbardziej leniwe osoby poczują się świetnie podczas muzycznych festiwali w Kato.

FESTFestival

Pierwszy z omawianych eventów ma najkrótszą historię ze wszystkich muzycznych wydarzeń w Katowicach. Wydarzenie odbywa się od 2019 roku. Mimo to impreza jest znana w całej Europie. Wszystko za sprawą występów takich artystów jak Róisín Murphy, Metronomy, Paul Kalkbrenner, czy Caribou.

Ewidentnie widać, że organizatorzy nie spoczywają na laurach. Festiwal w 2023 roku zapowiada się kapitalnie — wystąpią tu takie gwiazdy jak: Kasabian, The Chemical Brothers, M83, Two Door Cinema Club.

Patrząc na estetykę, którą prezentują wyżej wymienieni wykonawcy, widać świetnie, że Fest Festiwal jest wydarzeniem eklektycznym. Wydarzenie nie zamyka się na artystów z jednego konkretnego nurtu. Fani elektroniki i indie odnajdą się tu kapitalnie.

Off Festival

Ten alternatywny festiwal początkowo organizowany w Mysłowicach jest wydarzeniem, którego Katowicom może pozazdrościć cały świat. Miła i niezmiennie od lat kameralna atmosfera wydarzenia sprawia, że uczestnicy tego eventu mogą się poczuć przez 3 dni jakby byli na wczasach. Lotnisko Muchowiec i znajdujący się obok park tworzą niepowtarzalną atmosferę. 

Z punktu widzenia muzycznego, występuje tu światowa ekstraklasa muzyki alternatywnej. Ciężko dyskutować z tym stwierdzeniem, biorąc pod uwagę, że wystąpili tu Iggy Pop, The Jesus and Mary Chain, Smashing Pumpkins, czy Metronomy. Wymienieni artyści stanowią zaledwie namiastkę wszystkich nazw, które przewinęły się na Offie od 2006 roku.

2023 rok zapowiada się obiecująco — wystąpią tu Slowdive, Spiritualized, Panda Bear and Sonic Boom. Jeśli ktoś nigdy nie miał okazji być tutaj, a jest fanem muzyki niezależnej, obowiązkowo powinien odwiedzić Katowice w sierpniu. 

Tauron Nowa Muzyka

Kolejnym wydarzeniem z kalendarza katowickich świąt muzycznych jest festiwal Tauron Nowa Muzyka. Event odbywa się w tzw. Katowickiej Strefie Kultury — miejscu szczególnym dla regionu. Przestrzeń ta za sprawą modernistycznych budowli z industrialnymi akcentami nadaje wydarzeniu niepowtarzalny nastrój.

Na imprezie dotychczas występowały takie gwiazdy jak Royksopp, Orbital, Kraftwerk i Fever Ray. Każdy, kto choć trochę się interesuje muzyką elektroniczną, wie, że te nazwy stanowią absolutną ekstraligę. Z tego właśnie powodu tak wiele osób chętnie odwiedza co roku imprezę.

Ogromną zaletą wydarzenia jest fakt, że odbywa się ono praktycznie w centrum miasta. Nie trzeba się obawiać męczącego powrotu do hotelu. Baza noclegowa śródmieścia Katowic ma sporo do zaoferowania.

Muzyczne festiwale Katowice — na co się wybrać?

Podsumowując, każdy z 3 wyżej wymienionych festiwali powinien być na liście obowiązkowych wydarzeń fana muzyki. Oczywiście wizyta na wszystkich trzech festiwalach może być sporym wyzwaniem pod kątem finansowym — w takim wypadku warto dobrze przejrzeć line-up każdego z wydarzeń i dokonać chłodnego wyboru opartego o preferencje muzyczne.

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?