Tutaj jesteś

Przygoda z blogowaniem

11 stycznia 2023 Lifestyle blog


Marzy ci się sława blogera i myślisz, że to sposób na życie? Fakt, niektórym się udaje, ale czy blog powinien być hobby, czy może da się żyć „z blogowania”

Lubisz gotować, więc może by tak założyć blog kulinarny. Podróżujesz, więc dlaczego by nie zacząć pisać o swoich podróżach. Jesteś motoryzacyjnym freakiem, więc może pora podzielić się złotymi radami z całym światem. A może po prostu chcesz się sprawdzić i myślisz, że najlepszy będzie blog ogólnotematyczny. Zanim zaczniesz przygodę z blogowaniem, zastanów się, o czym tak naprawdę chcesz pisać, czy naprawdę znasz się na rzeczy, masz odpowiednią wiedzę merytoryczną, a także czy znajdziesz czas na regularne publikacje. Bo prawda jest taka, że blogi są bardzo szybko „weryfikowane” przez czytelników.

Co sprawia, że wpis na blogu jest dobry?

Dobry post na blogu to przemyślany wpis, który dostarcza czytelnikom interesujących treści. Pisząc go, ważne jest, aby treść była odpowiednio ciekawa i angażująca. Dobrze napisany post powinien dostarczać unikalnych spostrzeżeń na omawiany temat. Powinien być również zorganizowany w sposób, który jest łatwy do śledzenia przez czytelników (nagłówki, akapity, wyróżnienia), a także mieć odpowiedni poziom szczegółowości dla odbiorców. Wreszcie, ważne jest, aby upewnić się, że wpisjest wolny od błędów – i merytorycznych, i ortograficznych, i gramatycznych. 

Zanim zaczniesz pisać tekst, sprawdź tzw. słowa kluczowe tego, o czym masz zamiar napisać.  Spróbuj najpierw przeczytać wszelkie dostępne materiały związane z Twoim tematem. Pomoże to uwolnić Twoją kreatywność i dostarczy cennych inspiracji. Kiedy już poczujesz się komfortowo z wybraną tematyką i zrozumiesz, jak do niej podejść, możesz zacząć pisać. Odpowiednie przygotowanie się do pisania tekstu naprawdę robi różnicę.

Podsumowanie – jak zacząć pisanie bloga?

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, o czym chciałbyś pisać, co stanie się tematem przewodnim Twojego bloga. Musisz czuć się z tym tematem swodobnie, w przeciwnym razie zamiast przyjemności będziesz mieć piekielkne męki. Gdy już zdecydujesz się na temat, pora na formalności. Wybierz platformę, gdzie będziesz hostować swój blog oraz wykupi domenę, czyli nazwę, pod którą będzie działał twój blog. Sprawdź także popularne platformy blogowe (WordPress, Joomla, Blogger) i poczytaj o ich funkcje i ewentualnych kosztach.

Gdy już uporwasz się z tym wszystkim, zacznij pisać tworząc blog, który wyraża Twoje myśli i pomysły na wybrany temat. Zrób sobie jakiś harmonogram wpisów, by zdyscyplinować się do regularnego pisania i publikowania. I koniecznie śledź, co u konkurencji. Czytaj podobne blogi, aby czerpać z nich inspirację. Może za kilka lat to ktoś będzie Twój blog stawiał za wzór!

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?