Tutaj jesteś

Klasyczne lakiery do paznokci – czym się różnią od hybrydy?

24 lutego 2023 Lifestyle Klasyczne lakiery do paznokci


Zwykle wyróżniamy dwa rodzaje lakierów do paznokci: klasyczne i hybrydowe. Faktem jest, że tzw. hybrydy są coraz popularniejsze wśród Polek, ale twórcy lakierów klasycznych również mają pod tym względem coś do powiedzenia. Czym zatem charakteryzuje się lakier klasyczny i jakie są jego podstawowe właściwości?

Lakiery klasyczne a ich trwałość

Jedną z najważniejszych właściwości lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Tą samą drogą podążają twórcy lakierów klasycznych, które – dzięki nowatorskim rozwiązaniom – utrzymują się na paznokciach co najmniej przez 10 dni. Klasyczne lakiery zapewniają też imponującą intensywność barw. Widać to zwłaszcza na przykładzie oferty cuccio.pl, w której można znaleźć produkty stworzone z użyciem technologii Triple-Pigmentation. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystano w niej rozwiązanie zwiększające intensywność pigmentacji, dzięki czemu lakier doskonale kryje płytkę paznokcia już po pierwszym kryciu.

Funkcjonalność i detale

Twórcy lakierów klasycznych skupiają się zarówno na składzie samego preparatu, jak i na jego funkcjonalności. W tym celu doskonali się przyrządy do nakładania lakieru, a także – co może się wydawać zaskakujące – opakowania, w których on się znajduje. Doskonałym przykładem potwierdzającym tę tezę jest ewolucja pędzelków do nakładania lakieru. Dawniej były to proste, może i nawet dość toporne przyrządy. Dziś wytwarza się je z wyselekcjonowanych włókien, których struktura ułatwia równomierne rozprowadzenie lakieru na płytce. Zmiany dotyczą też samych opakowań. Buteleczki z lakierem coraz częściej posiadają odwrócone dna, dzięki którym łatwiej wykorzystać każdą cząstkę lakieru.

Bezpieczeństwo stosowania

Wyjątkowość lakierów klasycznych polega na ich składzie. Większość z nich nie zawiera wielu substancji niebezpiecznych, takich jak DBP i Toluen. Dzięki temu ryzyko związane z pojawieniem się zmian dermatologicznych w obrębie płytki jest znikome. Poza tym struktura naturalnych lakierów jest zupełnie inna niż w przypadku rozwiązań hybrydowych. Klasyczny lakier do paznokci nie odpryskuje i nie ściera się na wrażliwych krawędziach paznokcia, co ma bardzo istotne znaczenie w kontekście zwiększenia żywotności nałożonego (i tak bardzo intensywnego) koloru.

Jak widać, klasyczne lakiery do paznokci to produkty, które ulegają stałej ewolucji. Dzięki wprowadzanym zmianom wydłuża się okres żywotności produktu i jednocześnie skraca się czas jego nakładania. Może więc warto od czasu do czasu zdecydować się na nałożenie lakieru klasycznego?

Lakiery klasyczne Cuccio – https://cuccio.pl/klasyczne-lakiery-do-paznokci

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?