Dom
Tutaj jesteś

Fototapeta – czy nadszedł już jej zmierzch?

23 listopada 2019 Dom

Klasyczne fototapety swoje najlepsze czasy mają już za sobą. A były to okres PRL-u. Pamiętajmy jednak, że ich zmierzch obecnie wcale nie nadszedł. Nadal są produkowane. Należy wiedzieć, że rozszerzono na szczęście wzornictwo oraz znacznie trwałość kolorów. Firmy sprzedające takie tapety oferują wzory standardowe oraz unikalne, przygotowane na indywidualne zamówienie klienta. Możemy nawet zamówić fototapetę ze zdjęcia zrobionego samodzielnie. A okres oczekiwania na przygotowanie takiej nie przekracza 14 dni czasu. Można powiedzieć, że jest kilka ponad czasowych tematów, które widywane są na fototapetach. Są to wszelkiego rodzaju wybrzeża, lasy, krajobrazy górskie czy pejzaże miejskie.


Natomiast na sufity trafiają obrazy nieba – słonecznego, pochmurnego lub nocnego, rozświetlonego milionami gwiazd. Na czasie są fotograficzne motywy powstałe ze zbliżenia na jakiś naturalny deseń lub fakturę – na przykład betonową ścianę, kamyki, piasek, bambusowy gąszcz, płytki ceramiczne czy deski. Natomiast warto wiedzieć, że produktem bardzo podobnym do fototapety jest tapeta graficzna. Produkowane jest w taki sam sposób, z tym że zdjęcie zastępuje jakaś grafika.


Na czasie są obecnie wzory dające wrażenie trójwymiarowości, wyglądające jakby wręcz wyskakiwały ze ściany. Producenci zawsze gotowi są przygotować wzór na indywidualne zamówienie. Warto pamiętać o tym, że fototapety dostępne są w jednym kawałku, lub w dwóch, czterech bądź ośmiu, które trzeba dopasować, aby utworzyły jeden obraz. Dodajmy, że na stronach sklepów sprzedających tego typu tapety są dostępne konfiguratory pozwalające przed zamówieniem dobrać któryś z proponowanych motywów do rozmiarów płaszczyzny, na którą ma trafić.

Oto powody dla których warto wybrać fototapetę:


1) Jeśli grafika o wymiarach nawet dużego obrazu jest dla nas zdecydowanie za mała.
2) Jeśli pragniemy mieć na ścianie ulubiony widoczek, będący na przykład miłym wspomnieniem z wakacji.
3) Jeśli chcemy, aby uwieczniony na tapecie pejzaż powiększył optycznie pomieszczenie.

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?