EMS – treningi, z którymi osiągniesz więcej!

Nie masz za dużo czasu na trenowanie? Chcesz uzyskać bardzo dobre wyniki w krótkim czasie? Mamy odpowiedź! To treningi EMS, które obecnie dostępne są również w wielu klubach sportowych w Polsce. Zobacz, na czym polega trenowanie EMS, komu jest polecane i jakie są ceny wizyt w klubach.

Trening EMS – co to?

EMS to angielski skrót stosowany do odpisu elektrostymulacji mięśniowej. Termin ten związany jest z oddziaływaniem na mięśnie impulsów elektrycznych, które są generowane z użyciem urządzenia do EMS.

Początkowo elektrostymulacja mięśni była używana w celu rehabilitacji i nadal sprawdza się ona jako element fizjoterapii. Teraz jednak coraz częściej stosowana jest ona także w celu uzupełnienia treningów sportowych.

Trening EMS, który jest połączony z elektrostymulacją mięśni, powoduje, że każdy ruch staje się jeszcze efektywniejszy. Mięśnie pracują wtedy intensywnie, dzięki czemu nawet bardzo proste i niewymagające ćwiczenia są wysoce skuteczne.

W efekcie w tak krótkim czasie już około 20 minut treningu EMS można otrzymać efekty, jakie dają nawet 2-3 godziny spędzone na siłowni!

Na czym polegają ćwiczenia EMS?

Kluby sportowe oferujące treningi EMS, na przykład klub InTime trening EMS Kraków, prowadzą je jako treningi personalne, dzięki czemu uczestnicy mogą skorzystać z pomocy doświadczonego trenera.

Pierwsza wizyta w klubie polega na przygotowaniu treningu. W tym celu trener przeprowadza niezbędne pomiary oraz pyta klienta o jego cele treningowe. Dzięki temu może on opracować właściwy program ćwiczeń dla niego.

Ćwiczenia EMS odbywają się z użyciem specjalnego urządzenia łączonego z kombinezonem lub opaskami z elektrodami zakładanymi na ciało. Podczas ruchu za ich pomocą doprowadzane są impulsy elektryczne, które stymulują mięśnie do intensywnej pracy.

Dla kogo polecane są treningi EMS?

Elektrostymulacja mięśniowa ma bardzo szerokie zastosowanie i może być ona wykorzystana do różnych celów.

Bardzo często przeprowadzana jest ona po to, aby uzyskać lepsze rezultaty w odchudzaniu, ponieważ pomaga w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Również jest chętnie stosowana jako uzupełnienie innych treningów siłowych czy wytrzymałościowych prowadzonych przez sportowców – zawodowców i amatorów.

Treningi EMS są też polecane dla osób, które mają problemy z bólem kręgosłupa czy mięśni, obrzękami. Wspierają one ruch całego ciała i dzięki temu umożliwiają osiągnięcie bardzo dobrych wyników, również jako element rehabilitacji.

Ponadto mogą one pomóc osobom, które mają słabszą kondycję i chcą ją poprawić.

Warto pamiętać o tym, że treningi te są bezpieczne, jedna mają one określone przeciwwskazania, między innymi nie mogą korzystać z nich osoby z poważnymi chorobami układu krążenia, wszczepionym rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży.

Ile trzeba zapłacić za trening elektrostymulacji mięśniowej?

Treningi EMS są droższe od standardowych ze względu na wykorzystanie specjalistycznego zaplecza. Zwykle wydatek wynosi około 130-200 złotych za jeden trening.

Cenniki oraz pakiety treningowe dostępne w klubach sportowych można znaleźć na ich stronach internetowych.