Tutaj jesteś

Czy opłaca się mieć apartamenty w innym mieście niż miejsce zamieszkania?

29 marca 2023 Lifestyle apartamenty


Inwestowanie w nieruchomości zdecydowanie ma sens – jednak tylko wówczas, gdy stanowią one aktywo, to znaczy inwestycję, która aktywnie na siebie zarabia. Apartamenty na wynajem to bardzo dobry pomysł biznesowy – ale czy opłaca się, gdy leżą one w innym mieście niż to, w którym sami mieszkamy?

W jakich miastach warto mieć apartamenty?

Wysokiej klasy mieszkania w kamienicach czy apartamentowcach to strzał w dziesiątkę, ponieważ takie lokale kojarzą się z pewnym luksusem i zawsze znajdą się chętni gotowi je wynająć na doby czy tygodnie. Nie wszędzie jednak taki biznes ma sens. Piękny widok z okna w turystycznej miejscowości albo klimatyczne mieszkanie w centrum dużego miasta zamiast pokoju w hotelu to dla wielu turystów i osób przybywających do innych miejscowości biznesowo ważny aspekt wpływający na decyzję o wynajmie. Nie rezygnuj z kupna dobrze usytuowanej nieruchomości tylko dlatego, że mieszkasz w zupełnie innym mieście i nie możesz jej doglądać. Zleć to firmie takiej jak Apart4You, a obsługa wynajmu przestanie Cię w ogóle obchodzić – będziesz jedynie czerpać zyski!

Co robią firmy zarządzające apartamentami?

W skład obowiązków takiej firmy po podpisaniu umowy z właścicielem wchodzi przede wszystkim administracja i dbanie o stan techniczny lokalu – bieżące naprawy usterek, umożliwianie pracownikom gazowni czy elektrowni kontrolowania liczników, czy instalacji, przeprowadzanie koniecznych remontów. W usługach znajdzie się również miejsce dla przygotowywania mieszkań pod kolejnych najemców – sprzątanie, organizacja cateringu, pranie ręczników i pościeli. Będzie to również najważniejsze – czyli poszukiwanie chętnych na wynajem apartamentu oraz rozliczanie się z nimi. Mówiąc wprost – to kompleksowe zarządzanie apartamentami i opieka nad najemcą bez konieczności angażowania w to właściciela.

Czy to się opłaca?

Zanim zdecydujesz się na tę usługę, zapytaj o wycenę za opiekę nad tą konkretną nieruchomością. Następnie weź pod uwagę koszty, które musiałbyś ponieść na dojazdy – paliwo, branie urlopu lub rezygnacja z niektórych zleceń, by mieć czas na te czynności, własny nocleg w obcym mieście, jedzenie i tym podobne. Przemnażając to wszystko przez liczbę potencjalnych najemców w ciągu miesiąca, może się okazać, że opieka nad apartamentem zajmuje Ci mnóstwo czasu i pożera koszty. Lepiej więc te pieniądze zainwestować w pomoc specjalistów, którzy zatroszczą się o wszystko, co konieczne, a Ty będziesz mógł czerpać z najmu czysty zysk i w dodatku mieć dużo więcej czasu dla siebie i rodziny!

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?