Tutaj jesteś

Poznaj różne typy basenów ogrodowych i sprawdź dlaczego stelażowe to dobre rozwiązanie na nadchodzący sezon

29 marca 2023 Lifestyle typy basenów ogrodowych


Jednym z najlepszych sposobów na relaks i ochłodę przez całe lato, są baseny ogrodowe. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem zyskują na swojej popularności i są marzeniem niejednego właściciela domu jednorodzinnego lub działki, w której przypadku dysponuje niezbędną powierzchnią do posiadania akurat tej formy rozrywki. Mimo że wielu osobom może kojarzyć się z dość kosztowną inwestycją, w rzeczywistości wcale tak nie musi być.

Baseny ogrodowe – dlaczego warto je posiadać?

Przydomowe baseny to idealne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ pozwalają na długie godziny zabaw na świeżym powietrzu w towarzystwie wody, dzięki czemu będziemy mogli spędzić radosne chwile w gronie rodziny lub znajomych. Ten sprawdzony sposób na chwilę wytchnienia w upalne dni pozwala nam również zadbać o nasze zdrowie i sylwetkę, a to za sprawą tego, że można w nich również uprawiać aktywność fizyczną w postaci np. ćwiczeń aerobowych w wodzie. W końcu należy pamiętać, że każda z form mądrej, a co ważniejsze dostosowanej do naszych możliwości aktywności ruchowej będzie dla nas bardzo korzystna. Efektem wspomnianego wysiłku może być np. utrata zbędnych kilogramów oraz skuteczne zadbanie o swoją sylwetkę. Ponadto baseny ogrodowe dają nam samowystarczalność i bezpieczeństwo pod względem higieny, ponieważ korzysta z nich ograniczone grono osób.

Typy basenów ogrodowych

Wraz ze wzrostem popularności basenów ogrodowych poszerzeniu uległa także oferta dostępnych na rynku modeli, dzięki czemu każdy zainteresowany posiadaniem omawianej formy rozrywki ma możliwość znalezienia idealnego produktu dla siebie, który wpisze się w przeznaczony na jego zakup budżet. W przypadku tego typu produktów, występujących w różnych rozmiarach i kształtach możemy wyróżnić następujące rodzaje:

  1. Baseny dmuchane – te mobilne rozwiązaniasą idealnym produktem, gdy jesteśmy posiadaczami małego ogródka, ponieważ zajmują niewiele miejsca i zapewniają przyjemną ochłodę podczas upalnych, letnich dni. Można je rozłożyć, a następnie także złożyć w ciągu kilku minut. Dodatkowo koszt ich zakupu jest dość niski, można je ze sobą zabrać w podróż, jednak ich niewielki rozmiar, czyni je doskonałym produktem dla dzieci, a nie dorosłych.
  2. Baseny stelażowe – można powiedzieć, że w tym przypadku mamy do czynienia z udoskonaloną wersją basenu rozporowego, a to za sprawą specjalnego metalowego stelażu, który zapewnia całej konstrukcji stabilność i wytrzymałość. Stąd też ich cena jest nieco wyższa niż basenów rozporowych, jednak ze względu na ich trwałość oraz dużą żywotnością są inwestycją na lata. Należy przy tym pamiętać, że przed ich rozłożeniem wymagane jest przygotowanie podłoża tj. oczyszczenie i wyrównanie go.
  3. Baseny rozporowe – to bardzo popularne rozwiązanie, do którego produkcji wykorzystuje się materiały o zwiększonej wytrzymałości, dzięki czemu ryzyko ewentualnego uszkodzenia przez szkło, kamienie lub połamane gałęzie jest mniejsze. Dodatkowo szybko się je napełnia i opróżnia.
  4. Baseny kanadyjskie – to wyroby łączące w sobie zalety i funkcjonalność basenu stałego oraz stelażowego. Cała jego konstrukcja opiera się na gotowych arkuszach stalowej blachy, które mocowane są na specjalnych profilach. Występują w modelach wolnostojących oraz częściowo wbudowanych w podłoże.

Baseny stelażowe – idealny wybór na nadchodzący sezon

Baseny stelażowe, będące mocniejszą i odpowiednio ulepszoną wersją basenów rozporowych, dają ogromne możliwości i pozwalają na uzyskanie wielu kształtów, bowiem dostępne są m.in. w wersji okrągłej lub prostokątnej. Ich dużą zaletą jest nie tylko sama konstrukcja, ale przede wszystkim rozmiary, które dają szersze pole manewru zarówno pod względem wypoczynku, jak i aktywnego spędzania czasu w wodzie. Mimo że wymagają dużo miejsca, to pozwalają zapewnić rodzinie wiele wyjątkowych doznań. W porównaniu z basenami rozporowymi baseny stelażowe są wyrobami zdecydowanie stabilniejszymi i trwalszymi, dlatego też posłużą przez wiele sezonów. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem zyskują na popularności.

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?