Niezwykły pałac w Korfu

Miasto Korfu należy do grona najwspanialszych miast, jakimi może się pochwalić Grecja. To ono przyciąga turystów z całego świata. Czym kusi stolica wyspy Korfu – jednej z najciekawszej wysp greckich?

Z jakich względów biura podróży tak chętnie organizują wycieczki na jej teren?

Cenne zabytki oraz wspaniałe placówki muzealne – oto walory, dzięki którym miasto Korfu stało się jednym z najciekawszych punktów w programie wycieczki po Grecji. Wśród wielu wspaniałych zabytków tego miasta na szczególne wyróżnienie zasługuje pałac, którego architektura oraz ciekawe wnętrze z pewnością zasługują na uwagę. To pałac św. Michała i św. Jerzego, który powstał w drugiej dekadzie XIX wieku. Ta ciekawa budowla pięknie ukazuje fascynację europejską architekturą, a wpływy angielskie są tu widoczne najlepiej. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro to Anglicy wznieśli ową rezydencję. Sam pałac ma ciekawą historią. Zbudowany jako rezydencja Wysokiego Komisarza znany jest obecnie jako najstarsza na terenie całej Grecji budowla, która powstała z myślą o rządzie w okresie nowożytnym.

Zmienne losy pałacu

Zamieszkiwany przez pewien czas przez grecką rodzinę królewską pałac przechodził zmienne losy. Obecnie jest on jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście Korfu, a wycieczki z całego świata chętnie zaglądają na jego teren. Piękna architektura oraz ciekawe wnętrze sprawiają, że biura podróży na ten obiekt kładą szczególny nacisk. Bez wątpienia do zwiedzenia mieszczącego się obecnie w pałacowych wnętrzach muzeum nikogo specjalnie zachęcać nie trzeba. Ciekawe eksponaty oraz wyjątkowe otoczenie – oto walory, dzięki którym tutejsze Muzeum Sztuki Azji szybko zdobyło ogromne uznanie.

cudaarchitektury.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.