Biurko komputerowe – dlaczego jego wybór jest tak ważny na home office?

Home office w ostatnich latach stało się faktem dla coraz większej liczby pracowników, których zadania służbowe w większości można wykonywać przez internet. Okazało się jednak, że wielu z nich nie ma w swoim domu miejsca, w którym można komfortowo wykonywać pracę siedzącą. Pisanie maili pod kołdrą z laptopem na kolanach wydaje się być kuszące, jednak na dłuższą metę jest to niewygodne. Doposażenie pokoju o biurko komputerowe i krzesło staje się faktem – więc na co zwrócić uwagę?

Ile godzin spędzasz przy biurku?

Kiedy jeździłeś do pracy do biura, spędzałeś tam wiele czasu w pozycji siedzącej. Co jakiś czas jednak wstawałeś od biurka, aby zaparzyć kawę, porozmawiać z kolegą z innego działu, skserować dokumenty. Mimo to można śmiało powiedzieć, że 1/3 Twojego dnia to siedzenie, często na niezbyt wygodnym krześle lub przy stole niedostosowanym do Twojej postawy. Jeśli spojrzysz na to z pozycji osoby pracującej w domu – zauważysz, że może Ci przy biurku mijać więcej niż 8 godzin dziennie! Jak to możliwe? Wiele osób zaczyna pracę z samego rana, ale kończy ją dopiero późno w nocy, ponieważ w ciągu dnia ich uwaga jest rozpraszana przez serial w telewizji, pisanie z kimś na komunikatorach, scrollowanie internetu, co znacząco wydłuża czas pracy. Tym bardziej warto wtedy zwrócić uwagę na to, by biurko komputerowe, przy którym pracujemy, było najwyższej jakości i sprzyjało długotrwałej pracy przy komputerze. Tutaj dowiesz się więcej na temat doboru odpowiedniego biurka: https://www.cndesign.pl/meble/jak-wybrac-dobre-biurko-komputerowe-oto-na-co-warto-zwrocic-uwage. Pomyśl też o tym, aby na stałe znaleźć mu dobre miejsce w swoim domu – może się okazać, że praca zdalna stanie się codziennością w Twojej firmie i jeszcze przez długi czas nie będziesz pracował z biura!

Czy można ten czas spędzić bez bólu kręgosłupa?

Dobrym wyborem dla osób długo siedzących przy komputerze jest biurko typowo gamingowe – na przykład z możliwością lekkiego pochylenia blatu lub dostosowania jego rozmiaru do wysokości krzesła obrotowego. Jeśli dodamy do tego specjalnie wyprofilowany fotel z miękkim siedziskiem i oparciem oraz poduszkami na lędźwiach i karku – wówczas mamy stanowisko, przy którym nie nabawimy się bólu kręgosłupa nawet podczas codziennej pracy zdalnej. Dobrą opcją są też wysokie biurka do pracy na stojąco – sprzyjające rozluźnieniu kręgosłupa! Można również pokusić się w takiej sytuacji o zakup kompaktowej bieżni elektrycznej, dzięki której będzie można pracować jak co dzień, a przy tym spacerować gubiąc kilogramy i wzmacniając swoje ciało zamiast przysparzać mu dolegliwości!