Tutaj jesteś

Akademia Ignatianum w Krakowie – jaką ofertę przygotowała dla kandydatów?

3 grudnia 2022 Lifestyle Akademia Ignatianum w Krakowie


Osoby, które chciałyby rozpocząć studia wyższe w Krakowie, mogą wybierać wśród uczelni państwowych oraz prywatnych. Jedną z nich jest Akademia Ignatianum, która przygotowała dla kandydatów ofertę studiów pierwszego i drugiego stopnia, a także jednolitych magisterskich i podyplomowych.

Studia pierwszego i drugiego stopnia- jaki kierunek można wybrać?

Akademia w Krakowie oferuje kandydatom możliwość aplikowania na następujące kierunki studiów pierwszego stopnia:

  • pedagogika,
  • zarządzanie,
  • filozofia,
  • kulturoznawstwo,
  • nauki o polityce,
  • administracja,
  • filologia angielska,
  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
  • turystyka i rekreacja.

Zbliżona oferta dotyczy kandydatów na studia drugiego stopnia, którzy posiadają tytuł licencjata, inżyniera bądź magistra. Studenci, w czasie trwania całego cyklu edukacji, zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również umiejętności praktyczne, które pozwolą im odnaleźć się na rynku pracy.

Studia jednolite magisterskie oraz podyplomowe

Kandydaci na studia w Akademii Ignatianum mogą podjąć naukę na kierunku psychologia bądź edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, które prowadzone są w cyklu pięcioletnim i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Jednocześnie absolwenci studiów jednolitych, pierwszego czy drugiego stopnia, mają możliwość uczęszczania na studia podyplomowe, na których zdobywają kolejne kompetencje zawodowe. Oferta studiów podyplomowych skierowana jest głównie do osób, które chciałyby rozpocząć karierę w administracji bądź zainteresowane są pracą z dziećmi i młodzieżą.

Wykształcenie wyższe szansą na lepszą przyszłość

Posiadanie wykształcenia wyższego jest dziś jedną z najistotniejszych kwestii dla wielu pracodawców. Niektórych zawodów wręcz nie można wykonywać bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego ani uprawnień. Mowa tutaj na przykład o zawodzie psychologa bądź nauczyciela wychowania przedszkolnego. Jednocześnie należy pamiętać, aby kierunek studiów wybrać mądrze, biorąc pod uwagę uwarunkowania rynkowe. Obecnie powszechnym procesem staje się automatyzacja, która sprawia, że sztuczna inteligencja zastępuje pracowników. Niemniej jednak nie ma one miejsca w każdym przypadku- w wielu zawodach wciąż kluczowy jest człowiek, który jedynie wspomaga się nowoczesnymi technologiami. Trzeba też wziąć pod uwagę uczelnię, na której zdobywa się wiedzę teoretyczną i kolejne umiejętności zawodowe. Ważne, aby cieszyła się ona renomą na rynku i zatrudniała wyłącznie profesjonalistów, którzy dobrze przygotują studentów do wejścia na rynek pracy.

Redakcja wladca-pierscieni.pl

Nasi redaktorzy na stronie wladca-pierscieni.pl to zespół pasjonatów gotowych dzielić się wiedzą i inspiracją na tematy z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów ma szerokie zainteresowania i specjalistyczną wiedzę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, finansami i wieloma innymi ciekawymi kategoriami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?