Najciekawsze miejsca w Warszawie

Miejsca, które trzeba poznać w Warszawie - przegląd

Mariusz Gapiński
Styczeń 3 2017

Warszawski styl

Być może Warszawa nie jest ani tak elegancka jak Wrocław, ani tak klimatyczna, jak ma to miejsce w przypadku Krakowa. Trudno nawet utrzymywać, że jest miastem naprawdę ładnym. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że jest miastem wyjątkowym, różnorodnym architektonicznie i naprawdę atrakcyjnym turystycznie.

Stare Miasto

Jednym z miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć jest, oczywiście, Stare Miasto i Barbakan. Ta część Warszawy niezmiennie jest najczęściej wzmiankowaną w przewodnikach turystycznych i nie można się temu dziwić. To właśnie tu znajduje się zarówno Zamek Królewski, zabytkowe kościoły, jak i kolorowe kamienice, które pamiętają nawet siedemnasty wiek.

Godny polecenia jest też średniowieczny mur obronny zwracający na siebie uwagę już choćby dlatego, że jest wykonany z czerwonej cegły. Turyści nie potrafią wyobrazić sobie odwiedzin w tym mieście bez obowiązkowej kawy na jednym z dwóch placów targowych, niezwykłym doświadczeniem jest jednak również spacer wąskimi uliczkami pomiędzy rzędami kamienic.

Łazienki Królewskie

Innym miejscem, o którym wspomina każdy przewodnik, są Łazienki Królewskie i również one nie bez przyczyny znajdują się w centrum zainteresowania turystów. Letnia siedziba polskich królów dziś jest jednym z tych miejsc, po których można spacerować przez długie godziny. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby poćwiczyć jogę na trawie, karmić karpie oraz wsłuchać się w muzykę Chopina podczas letnich koncertów, które stały się wręcz legendarne.

Budynki w Warszawie

Same Łazienki Królewskie znajdują się zresztą na terenach historycznego osiedla Jazdów. To również idealne miejsce do spacerów i to zarówno wówczas, gdy chcemy podziwiać budowle zabytkowe, jak i te, które świadczą o oryginalności współczesnej architektury. Tu znajduje się między innymi Centrum Sztuki Współczesnej, w którym nie wypada się nie pokazać.

Wola

Inną ciekawą dzielnicą jest Wola zwłaszcza, że w ostatnich latach władze Warszawy położyły szczególnie duży nacisk na zagospodarowanie wschodniego brzegu Wisły. Na Woli znajduje się też Centrum Nauki Kopernik, które powinno się spodobać nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Udostępnij