Najciekawsze miejsca w Warszawie

Weekend w Warszawie z dzieckiem

Sebastian Morawski
Maj 12 2017

zwiedzanie z dzieckiem

Niewątpliwie tak dla rodzica, jak i dla dziecka niezwykle istotną częścią życia jest wspólne spędzanie czasu. W biegu codzienności i obowiązków nie zawsze jednak znajdujemy czas na przeczytanie bajki, czy wyjazd na rodzinny weekend. Jest to błędem. Jeżeli dzielimy swój wolny czas z dzieckiem, tworzy się bliska więź, jest okazja do zabawy, przy tym nauki i poznawania siebie nawzajem.

Weekend - pomysły

Co robić w weekend w Warszawie, aby ucieszyć dziecko i uciec od nudy? A nas co bawiło w dzieciństwie? Jakie mieliśmy marzenia, w co lubiliśmy się bawić, czym się interesowaliśmy? Zrezygnujmy na moment z bycia poważnym rodzicem i wejdźmy w skórę dziecka. Oczywiście trzeba brać pod uwagę wiek dziecka, charakter, zainteresowania temperament, a przy tym swoje możliwości finansowe. Akurat w Warszawie nie powinno być problemu z atrakcjami weekendowymi, ponieważ cały czas coś tu się dzieje, są imprezy kulturalne, zatem można dopasować coś do siebie.

Basen

Dla dzieci woda jest naturalnym środowiskiem. Nawet 2-miesięczne maluchy mogą korzystać z takiej atrakcji. Najodpowiedniejszy będzie basen z wodą ozonowaną oraz wyższą temperaturą powietrza. Do tego łatwe zejście do wody, przewijak i wszelkie atrakcje w typie zjeżdżalni. Warto też sprawdzić, czy miejsce, które sobie upatrzyliśmy, oferuje weekendowe promocje i obniżki dla rodzin z dziećmi.

Rodzinny wypoczynek

Bywa, że nie potrzeba niczego specjalnego, by wspólnie spędzony czas był konstruktywny. Najbardziej uniwersalny jest spacer - w dodatku nie naraża rodziców na koszty. W Warszawie bez problemu można znaleźć park z interesującym placem zabaw. Maluch ucieszy się nawet z pójścia do innego parku, niż zazwyczaj.

Rodzice i ich starsze dzieci, które interesują się historią, mogą wybrać się na wycieczkę do Łazienek Królewskich bądź do Zamku Królewskiego. Z kolei na lotnisku można wejść na taras widokowy, przez lornetkę oglądać samoloty i pojazdy obsługi. W tym miejscu jest silny wiatr, dlatego warto pamiętać, by zabrać dla dziecka odpowiednie ubrania.

Udostępnij