Najciekawsze miejsca w Warszawie

Warszawa oczami turysty - czego nie można pominąć?

Robert Grabowski
Styczeń 3 2017

Wycieczka do Warszawy

Osoby, które myślą o odwiedzeniu Warszawy, często zastanawiają się nad tym, czy w ogóle znajdą coś interesującego w polskiej stolicy, która nie jest przecież tak atrakcyjna turystycznie, jak Kraków. Okazuje się jednak, że miasto ma naprawdę sporo do zaoferowania, wystarczy więc wiedzieć, gdzie i czego szukać, a nie będziemy żałować naszej wizyty.

Warszawa praga

Jedną z najciekawszych dzielnic wydaje się w tym kontekście warszawska Praga, która znajduje się na prawym brzegu Wisły. Jeszcze w osiemnastym wieku Praga była oddzielnym miastem, do dziś jest przy tym centrum artystycznym i miejscem, w którym najchętniej zbiera się warszawska bohema. Można tu spotkać zarówno kawiarnie, jak i klimatyczne knajpy oraz wiele osób współtworzących polską kulturę.

Neon Muzeum

Miejscem, którego nie można pominąć jest też Neon Muzeum mieszczące się na terenie SOHO Factory. Ta nietypowa placówka ma swoje korzenie w roku 2005, właśnie wtedy bowiem jej właścicielka zdecydowała się na uratowanie przed zniszczeniem legendarnego neonu „Berlin”. Wkrótce okazało się, że neonów, którym można podarować drugie życie jest znacznie więcej, nie brakuje przy tym również osób, które chcą je podziwiać.

Stolica Polski

Pałac Kultury i Nauki

Mówiąc o miejscach kultowych należy wspomnieć również o widoku, jaki rozpościera się z pałacu Kultury i Nauki – niezwykłej budowli o 42 piętrach i 230 metrach wysokości. To jeden z najbardziej typowych elementów składających się na panoramę stolicy zbudowany w klasycznym stylu socrealistycznym jako dar Związku Radzieckiego dla odbudowującej się po wojnie Warszawy. Oczywiście, trudno uznać, że jest to budowla urodziwa, w ostatnich latach niemal nie słychać już jednak jej przeciwników.

Łazienki Królewskie

Jeśli wolimy jednak miejsca bardziej urodziwe, z pewnością spodobają się nam Łazienki Królewskie. Trudno się zresztą dziwić ich urodzie, mamy bowiem do czynienia z jednym z najbardziej magicznych miejsc w całej stolicy. Łazienki narodziły się dzięki Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i do dziś zachwycają, piękno zabytków łączy się w nich bowiem z niezaprzeczalną urodą przyrody. Największą atrakcja jest tu, bez wątpienia, Pałac na Wyspie.

Udostępnij